ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si Ta Fshehni RecycleBin-in Nga Desktop Me Folder Options

Shko poshtė 
AutoriMesazh
CraCker-Adi
V.I.P.
V.I.P.


Numri i postimeve : 44
Join date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Si Ta Fshehni RecycleBin-in Nga Desktop Me Folder Options   Sat Feb 23, 2008 10:37 am

Per ta fshehur Shporten

Kopjoje kete krijoje nje TXT dokument bane Paste edhe Ruaje Si Recycle.reg
Ose Download nga linku me posht.


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\Advanced\Folder\RecycleBinOnDe sktop]
"RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVe rsion\\Explorer\\HideDesktopIcons\\NewStartPanel"
"Text"="Show Recycle Bin icon on the desktop"
"Type"="checkbox"
"ValueName"="{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"
"CheckedValue"=dword:00000000
"UncheckedValue"=dword:00000001
"DefaultValue"=dword:00000000
"HKeyRoot"=dword:80000001


rapidshare.com recycle.reg

Klikoje dy her qe te dhenat te futen ne regjister dhe zgjidh Yes
Hapi My Document-at ose qfadro tjeter folderi
edhe zgjidh TOOLS Tani Folder Options edhe View
Tani shikoje listen diku te shkruan Show Recycle Bin icon on the desktop
Hjeke Tick-in per ta larguar RecycleBin-in
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si Ta Fshehni RecycleBin-in Nga Desktop Me Folder Options
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: AlbaFresh Design :: Program T3eja-
Kėrce tek: