ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te bllokojme hapjen e uebsajteve me skedarin hosts

Shko poshtė 
AutoriMesazh
CraCker-Adi
V.I.P.
V.I.P.


Numri i postimeve : 44
Join date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Si te bllokojme hapjen e uebsajteve me skedarin hosts   Sat Feb 23, 2008 10:33 am

Hapat:

1] Shfleto ("Browse") C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
2] Gjeje fajllin e emėruar "HOSTS"
3] Hape atė me "notepad"
4] Nėn "127.0.0.1 localhost" shtoje ("Add") 127.0.0.1 www.emriifaqesqedeshirontabllokosh.com , dhe faqja nuk mund te jete ne pėrdorim me.


-Ashtu qė-

127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 www.faqjaebllokuar.com

-->www.faqjaebllokuar.com ėshtė tash e pa pranueshme<--

pėr faqe te tjera qe donė ti bllokosh vetėm shtoje nga njė rresht ne fund d.m.th.

127.0.0.1 www.blablabla.com
127.0.0.1 www.blablabla.com
127.0.0.1 www.blablabla.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si te bllokojme hapjen e uebsajteve me skedarin hosts
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: AlbaFresh Design :: Program T3eja-
Kėrce tek: