ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ta dish qe passwordi juaj ėshtė Hackuar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
CraCker-Adi
V.I.P.
V.I.P.


Numri i postimeve : 44
Join date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Si ta dish qe passwordi juaj ėshtė Hackuar   Sat Feb 23, 2008 10:23 am

Kjo eshte nje metod shume e mire se si te marrim vesh nese dikush e ka krakuar passwordin tone ose do ta krakoj.
Kjo funksionon keshtu..
Nese ju keni nji password te fort ate here krakeri do te postoj hashin e passwordit tuaj ne nje forum per te kerkuar ndihme per te thyer kete password.
Ose nese ka thyer kete password ai me siguri eshte i regjistruar ne 1 nga DB e krakimeve te passwordeve.
Ky qe do permend me posht esthe nje web qe kur ti fut passwordin tend ai gjeneron hascin e passwordit tend dhe te jep linkun e google per ta kerkuar ate pasword.
PRA
1.Ju fusni passwordin tuaj
2.Ai gjeneron hashin e passwordit dhe ju jep linkun.
3.Juve kopjoni linkun edhe kerkoni me google, nese nuk gjendet asnje gje atehere passwordi juaj nuk eshte krakuar.

Ja edhe webi qe e ben ketek pune, por NOTE!!
Mund te perdorni edhe programe per te gjeneruar hashin e passwordit dhe pastaj mjafton te fusni hashin ne google edhe mbaroi, nese google e gjen do te thote se dikush e ka krakuar, e nese jo jeni ne rregull


http://utilitymill.com/utility/Goog_Your_Hash
(Offline)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si ta dish qe passwordi juaj ėshtė Hackuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: AlbaFresh Design :: Program T3eja-
Kėrce tek: