ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mos u mashtroni nga porosite e rrejshme ne MSN!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
CraCker-Adi
V.I.P.
V.I.P.


Numri i postimeve : 44
Join date : 22/02/2008

MesazhTitulli: Mos u mashtroni nga porosite e rrejshme ne MSN!   Sat Feb 23, 2008 10:18 am

Kriminelet online nuk ndalen me punet e tyre te pista. Tani eshte paraqitur forma e re e mashtrimit permes shkrimeve ne MSN, e cila ka per qellim t'ua marre llogarin tuaj te MSN-se.


Nje numer i njerezve kane pranuar porosi te rrejshme prej shfrytezuesve nga lista e miqve te tyre, ne klientin e tyre per bisede te castit (mesengjer), e brenda porosise eshte lidhja qe drejton kah faqet si www.messenger-tips.com, www.msn-listlive.tk e te ngjashme.

Problemi qendron se asnje nga ata persona nuk i dergon me qellim ato porosi dhe behet fjale per nje forme te mashtrimit te radhs.

Duke shkuar ne lidhjen e ofruar nga shfrytezuesit, kerkohet shenimi i emrit te perdoruesit dhe fjalekalimit te llogarise ne MSN, pas se cilave do t'u mundesojne te shihni te dhena si pse disa shfrytzues jane gjithmone offline, kush ju ka larguar nga lista e miqve dhe pse, e keshtu me radhe.Perserisim, ketu behet fjale per nje forme te re te mashtrimit e cila u dergohet rrjetave per komunikim te castit (aktualisht vetem ne rrjetin MSN) dhe ju lusim qe te mos u mashtroni.

As Microsofti e asnje kompani tjeter e cila iu mundeson shfrytezimin e rrjetit per komunikim te castit nga ju nuk do te kerkoje te dhena personale.

Powered Byy:Cracker-Adi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mos u mashtroni nga porosite e rrejshme ne MSN!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: AlbaFresh Design :: Program T3eja-
Kėrce tek: