ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Interi "zhvesh Zonjėn" dhe synon Tonin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GhOsT RidEr
Super Moderator
Super Moderator


Numri i postimeve : 15
Join date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Interi "zhvesh Zonjėn" dhe synon Tonin   Sat Feb 23, 2008 5:31 am

"Do tė riniset me entuziazėm tė madh." Masimo Morati ka gjetur kohėn dhe vendin pėr t'u kujdesur pėr Interin, duke i kushtuar dy orė Manēinit dhe Brankės. Njė mbledhje nė studion e tij pėr njė temė tė rėndėsishme, e programuar prej kohėsh, qė rastisi edhe me njė ndeshje futbolli nė Pinetinė mes drejtuesve tė klubit.
Romberto Manēini mund tė shkojė me pushime i kėnaqur. Fitoi duelin nė largėsi me rivalin Fabio Kapelo dhe ka marrė siguri tė mėdha rreth qėllimit tė padronit pėr tė mos prishur "lodrėn" e ndėrtuar nė kėto dy sezone, duke e pėrforcuar me elementėt e duhur. Mund tė pohohet me siguri qė pėrpjekja pėr t'u tėrhequr, e manifestuar nga Morati mė 11 prill pas dėshtimit me Vilarealin nė Champions, i ka lėnė hapėsirė shumė tė fortė dėshirės pėr tė riprovuar, ndoshta edhe nga ngjarjet e pėrditshme qė po ndodhin ditėt e fundit nė futbollin italian. Dhe Morati mund tė jetė me tė drejtė krenar pėr sjelljen e tij.
Trajneri, sikundėr dhe tifozėt, duhet vetėm tė ketė durim, sepse merkatoja do tė ndiqet shumė pas botėrorit. Veprimtaria e madhe nė Gjermani do tė jetė njė "pasarelė" e pashmangshme pėr shumė lojtarė pėr tė rėnė nė sy, pa harruar qė korriku do tė jetė muaji qė procesi "Moxhigate" mund tė marrė formė. Dhe kėtu mund tė zbardhet edhe njė pjesė e merkatos me mundėsi tė shumta. Le tė themi Trezege dhe Toni, pėr tė qenė menjėherė tė qartė: "big"-ėt, pėr tė cilėt ėshtė folur shumė mes trajnerit e pronarit. Manēini ėshtė shprehur natyrisht entuziast pėr perspektivėn pėr tė pasur nė skuadėr tė paktėn njė nga dy "bomberėt", por ka mbėshtetur edhe atė qė stoli i Moratit nuk do tė ketė ankesa. Nė kuptimin qė Interi do tė vėzhgojė nga afėr ngjarjet e fundit, por nga ana tjetėr edhe do tė veprojė nė merkato pėr tė mos ndikuar nė kampionat me zgjedhjet e bėra nė fund. Kjo do tė thotė se asnjė ofertė nuk do t'u paraqitet lojtarėve tė Juves ose Fiorentinės, aq sa pėr tė cituar klubet e dy golashėnuesve. Po Adriano, ēfarė do tė bėjė? Vetėm pas procesit tė futbollit tė trukuar, Interi do tė nisė vlerėsimet. Juventusi ėshtė i pasur me kampionė dhe hipoteza qė tė gjithė tė qėndrojnė nė skuadėr nėse pėrfundojnė nė Serinė B, duket e vėshtirė. Nė rast se do tė lihen tė lirė pėr t'u "arratisur", interesimi pėr Trezegenė (gjithnjė i adhuruar nga Morati), Zambrotėn (zgjidhje ideale pėr njė rol prej vitesh pa padron) e Markionin (i shėnjestruar gjatė para zgjedhjes sė tij torineze), mund tė konkretizohej. Ndėrsa konfirmimi i Veronit mund t'ia mbyllė dyert Emersonit. Manēini i paska theksuar Moratit qė nuk ka asnjė problem pėr tė vazhduar tė
stėrvisė Adrianon, edhe ai i orientuar tė qėndrojė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Interi "zhvesh Zonjėn" dhe synon Tonin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: AlbaFresh Design :: Program T3eja-
Kėrce tek: