ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te instalojme RUBY dhe RAILS ne linux

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Naji-3ntNumri i postimeve : 95
Join date : 13/04/2008

MesazhTitulli: Si te instalojme RUBY dhe RAILS ne linux   Wed Apr 16, 2008 10:22 am

Installing Ruby

wget ftp://ftp.ruby-lang.org/pub/ruby/ruby-1.8.6.tar.gz
tar xvzf ruby-1.8.6.tar.gz
cd ruby-1.8.6
./configure --prefix=/usr
make
make test
make install

Installing RubyGems


cd
wget http://rubyforge.org/frs/download.ph...gems-0.9.4.tgz
tar zxf rubygems-0.9.4.tgz
cd rubygems-0.9.4
ruby setup.rb


Installing Rails

gem update
gem install rails --include-dependencies
___________________________
HIDE YOUR TRACKS ONLINE
ANONYMOUS INTERNET SURFING
http://www.HideYourTracks.org
http://www.NoPremium.org Download Premium from RapidShare
http://www.Notraks.com kerko MP3 dhe VIDEO "Media Search"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si te instalojme RUBY dhe RAILS ne linux
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: AlbaFresh Box :: Ebooks | Toutorials-
Kėrce tek: