ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 [Detyrė Logjike] - Kush e gjen ... ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Naji-3ntNumri i postimeve : 95
Join date : 13/04/2008

MesazhTitulli: [Detyrė Logjike] - Kush e gjen ... ?   Wed Apr 16, 2008 10:08 am

Problemi 1

Tre shoke, Elioni, L1R1D0Ni ,dhe fidangashi jane mesues te lendeve te ndryshme (te matematikes, kimise dhe fizikes) ne shkollat e Prizrenit, te Gjilanit dhe te Prishtines.
Dihet se:
1. Elioni nuk punon ne Prizren dhe L1R1D0Ni nuk punon ne Gjilan.
2. Ai qe punon ne Prizren nuk jep fizike.
3. Ai qe punon ne Gjilan jep kimi.
4. L1R1D0Ni nuk jep lenden e matematikes.

Ne cilin qytet ndodhet dhe ē'lende jep secili prej shokeve???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
[Detyrė Logjike] - Kush e gjen ... ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkencat | Natyrore :: Fizikė-
Kėrce tek: