ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lipi zbardh Italinė me gjithė Bufonin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GhOsT RidEr
Super Moderator
Super Moderator


Numri i postimeve : 15
Join date : 23/02/2008

MesazhTitulli: Lipi zbardh Italinė me gjithė Bufonin   Sat Feb 23, 2008 5:25 am

[size=9]Ėshtė shpallur lista e 23 lojtarėve tė grumbulluar nga Marēelo Lipi, qė do tė jenė pjesė e kombėtares italiane pėr Botėrorin e Gjermanisė. Kjo ėshtė lista e tė grumbulluarve nga Marēelo Lipi. Portierė: Amelia, Bufon dhe Peruci. Mbrojtės: Barxalji, Kanavaro, Groso, Materaci, Nesta, Odo, Zakardo dhe Zambrota. Mesfushorė: Barone, Kamoranesi, De Rosi, Gatuzo, Perrota, Pirlo dhe Toti. Sulmues: Del Piero, Xhilardino, Iakuinta, Inzagi dhe Toni.
Janė 27 lojtarė tė thirrur nga Lipi pėr mbledhjen nė Koverēiano
mė datė 22 maj. Nuk ka nevojė pėr t'u alarmuar, nuk ėshtė gabuar, por vetėm "bonsens" nga trajneri i Italisė, i cili pėrveē 23 lojtarėve "zyrtarė" ka preferuar tė thėrrasė edhe katėr lojtarė tė tjerė, tė cilėt vetėm nė rast tė ndonjė nevoje tė orės sė fundit mund tė shkojnė nė botėror. FIFA ka parashikuar se nė rast se njė nga 23 lojtarėt "zyrtarė" dėmtohet, atėherė skuadra mund ta zėvendėsojė me njė tjetėr vetėm para ndeshjes sė parė nė kompeticion. Pėr Italinė, ky rregull vlen deri nė datėn 11 qershor. Dhe Lipi ėshtė pėrpjekur tė kujdeset pėr njė listė qė gjithsesi mund tė ketė ndonjė dėmtim deri nė ndeshjen e parė.
Pėr sa u pėrket portierėve, ėshtė thirrur Bufon, edhe pse numri njė i bardhezinjve ėshtė nėn hetim si pasojė e ēėshtjes sė hapur pėr skandalin e basteve. Portieri i dytė do tė jetė Peruci dhe ky do tė jetė botėrori i parė pėr tė, i treti do tė jetė Amelia, ndėrsa De Santis do tė jetė nė gatishmėri nėse do tė ketė ndonjė alarm nė momentet e fundit. Pėr sa i pėrket mbrojtjes, trajneri ka thirrur tetė lojtarė. Lipi duket se ėshtė pėrqendruar mė shumė te grupi i lojtarėve, me tė cilėt arriti kualifikimin nė grup. Zambrota, Kanavaro, Nesta dhe Groso titullarėt e mundshėm, me Zakardon, Barxaljin, Materacin dhe Odon. Nė pėrshtatje me modulin 4 3 1 2, "pak" janė mesfushorėt e pastėr: Kamoranezi, Pirlo, Gatuzo, Barone, De Rosi dhe Perrota. Toti ėshtė pėrfshirė mes mesfushorėve. Pėr sa i pėrket repartit sulmues, do tė jenė Del Piero, Xhilardino, Toni, Inzagi dhe Iakuinta
[/size]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lipi zbardh Italinė me gjithė Bufonin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: AlbaFresh Design :: Program T3eja-
Kėrce tek: