ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fjalor Informatik

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Naji-3ntNumri i postimeve : 95
Join date : 13/04/2008

MesazhTitulli: Fjalor Informatik   Wed Apr 16, 2008 10:06 am

Fjalor i informatikės

Tani Gjuha shqipe ėshtė pėrhapur tashmė edhe nė botėn e informatikės dhe po vazhdon tė pėrhapet ēdo ditė. Tashmė sistemi operativ Windows dhe programi Microsoft Office janė pėrkthyer nė shqip. Gjithashtu edhe shumė programe tė tjerė si Firefox, Winrar, Winamp, etj. janė pėrkthyer nė shqip.Dhe e pash qe disa Antar kishin filluar perkthim te Disa Sendve Te Windowsit Ju Uroj Suksese

Fjalor Enciklopedik nga Teknologjia e Informacionit

Intein Fjalor 2005

Fjalor i Termave tė Informatikės
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fjalor Informatik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkencat | Natyrore :: Alh-crew-
Kėrce tek: